Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaké požadavky bych měl(a) jako model splňovat?

27. 6. 2008

Co se od modelů standardně očekává? Pěkná, štíhlá a vysoká postava, tj. muži většinou nad 183cm, ženy nad 173cm. Často jsou též zmiňovány tzv. ideální míry (např. pro ženské modely 90-60-90, někdy dokonce 89-59-89). Jakákoliv čísla ale nejsou rozhodující - pokud jste opravdu zajímavý model, není až tak důležité, že máte o nějaký ten centimetr míň či víc. Avšak hledat uplatnění v profesionálním modelingu bude zpravidla tím těžší, čím více se model vzdaluje od těchto požadavků.

Modelka by měla být pohledná či jinak zajímavá, naproti tomu mužský model by měl být výrazný a zajímavý typ. Kvalitní vlasy jsou výhodou, pleť v dobrém stavu víceméně nutností.

Další vlastnosti a schopnosti jako třeba herecký talent nebo pohybová či taneční průprava, umět pósovat a chodit po mole, jazykové znalosti nebo schopnost prosadit se a jiné obvykle zmiňované charakteristiky úspěšných modelů a modelek mohou být ku prospěchu, ale nejsou podmínkou pro začátek. Téměř všechno se totiž většinou dá naučit, pokud se vás ujmou skuteční profesionálové a pokud sami máte poctivý profesionální přístup a vytrvalost*.

*Poznámka: Samozřejmě pokud jste např. příliš introvertní s nechutí se fotit nebo se jakkoliv presentovat na veřejnosti, asi pro vás modeling nebude to pravé;)